Mięsne smakołyki z domowej spiżarni

www.1-milion.pl tapetowanie w domu

Ostatnimi laty zauważmy bardzo zdrowy trend, a mianowicie modę na zdrowe odżywianie. Trend ten przeważnie polega na kupowaniu produktów jak najmniej przetworzonych. Tyczy się to wszystkiego.

Zdrowe odżywianie to także wprowadzanie do menu świeżych warzyw oraz owoców, a także rezygnacja z niezdrowych słodyczy. O ile kupując produkt pakowany w hermetycznie zamknięte opakowanie możemy przeczytać jego skład, decydując się na jedzenie bez opakowania pewności co do jego zawartości nie mamy. Tak jest w przypadku mięsa.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się za samodzielne robienie wędlin. Osoby mieszkające w blokach pieką mięsa i szynki w piekarnikach, mogą przygotować domowy pasztet w słoiku. Ci co mają własne domy mają zdecydowanie więcej możliwości – wystarczy zaopatrzyć się w wędzarnik i dobre chęci.

Świeże mięso peklujemy a następnie wędzimy i tak powstają szynki. Trochę więcej pracy jest z kiełbasami, bo wymagają mielenia mięsa, a następnie nadziewania jelit. Ale zdrowie warte jest swojej ceny!.